Sporcu Medikal Ürünleri artık Eczanelerde

  • 0

Sporcu Medikal Ürünleri artık Eczanelerde

Etiketler: 

Türk Eczacıları Birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında 3 Mayıs 2017 tarihinde imzalanan protokol ile ihtiyacınız olan Medikal Malzemeleri artık eczanelerimizden alma imkanınız olacaktır. Protokol kapmasına göre;

Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden Tıbbi Malzemelerin Temini Sözleşmesi, “Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol” eki olarak düzenlendi ve bu esaslar kapsamında eczacılar tarafından karşılanabilecek medikal malzeme listesi 186 kalem ürün olarak düzenlendi.

Yayınlanan ilk uygulama ardından karşılıklı görüşmeler neticesinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından aşağıdaki duyuru ile mevcut durum güncellenmiştir.

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

15/05/2017

DUYURU

ECZANELERDEN TIBBİ MALZEMELERİN TEMİNİ SÖZLEŞMESİ EKİ TIBBİ MALZEME LİSTESİ

04/05/2017 tarihli “ECZANELERDEN İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN EK PROTOKOL” konulu Duyuru ile 03/05/2017 tarihinde Kurumumuz ve Türk Eczacıları Birliği arasında imzalanan 2017/1 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Ek Protokol ve ekleri yayınlanmıştır.

Söz konusu Duyuru ekinde Protokolün EK-6/8 numaralı eki olarak yayımlanan “Tıbbi Malzeme Listesi” sehven hatalı bir şekilde yer almış olup, düzeltilmiş liste ve buna göre değişiklikler işlenmiş Protokol metni ekte yer almaktadır.

04/05/2017 tarihli Duyuru ekinde yayımlanan EK-6/8 “Tıbbi Malzeme Listesi” başlıklı listenin ve “Değişiklikler işlenmiş Protokol” metninin dikkate alınmaması, yapılacak işlemlerde bu Duyuru ve eklerinin esas alınması gerekmektedir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.

Sonuç olarak güncellenmiş listede yer alan 116 kalem ürünün dahi Medula Sistemi üzerinden ödenecek olması çok önemli bir adımdır.

   

Sporcu sağlığı açısından Medikal Malzemeler çok önemli bir başlıktır.

Özellikle profesyonel seviye sporcular için tedavi edici ilaç kullanımı konusu çok dikkat edilmesi gereken ve riskleri yüksek olan bir uygulamadır. Bu sebeple,  uygun Tıbbi Malzemenin koruyucu ve tedavi destekleyici olarak masrafsız bir şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunca karşılanacak olması Sporcularımız için her anlamıyla faydalı bir girişimdir.

Geri ödeme kapsamına dahil edilen 116 adet Tıbbi Cihazın yer aldığı listeyi ve ürünler hakında detaylı bilgileri ulaşabilmek için Sporcu Sağlığı  kategorisi içerisinde yer alan Destek Ürünler bölümünü inceleyebilirsiniz.


Yorumlarınız icin

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

  • 48.154 tıklama
Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7 aboneye katılın


Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı Araştırma Geliştirme çalışmaları ve faaliyetleri 2015 yılından beri bu sayfa üzerinden paylaşılmaktadır.