Spor Eczacılığı Organizasyonu

 

Spor Eczacılığı Organizasyonu,

Spor Eczacılığı Organizasyonu, sağlık uzmanlarının ve profesyonel sağlık danışmanlarının bir araya gelerek oluşturacakları bir platformdur. Eczacılık mesleği için yeni bir uzmanlık dalı olabilecek, Spor Eczacılığı bilim dalının gelişimine ve yaygınlaşmasına odaklanır.

Hazırlanan bu platformda, Spor Eczacılığı alanına katkı sağlayabilecek uygulamaları, eğitimleri, sunumları, kongreleri, sportif faaliyetleri ve bu alandaki diğer güncel bilgileri paylaşmak önceliklidir.

Aynı zamanda bu platform, mesleğine değer veren ve gelişimine katkı sağlamak isteyen bütün Eczacı meslektaşların bilgi ve birikimlerini aktarabilecekleri, bilimsel ve akademik kaynaklara dayalı, güvenilir içeriklerini sunabilecekleri ortak çalışma alanı olarak planlanmıştır.

Bu amaç doğrultusunda eczacılık mesleklerinin yanında, yaşamlarında sporu da her zaman öncelikli olarak devam ettiren Sporcu Eczacılarımız tarafından sunulacak olan teorik ve pratik bilgiler eminiz ki halkımız açısından da çok faydalı olacaktır.
Elbette ki Spor Eczacılığı diğer pek çok uzmanlık alanı ile de etkileşim içerisinde olarak gelişmeye gayret edecektir.
Spor hekimleri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanları, Ortopedistler, Spor Psikologları, Biyoistatistik Uzmanları, Spor Diş Hekimleri, Kondisyonerler, Antrenörler ve diğer sağlık profesyonelleri ile bilgi paylaşımlarında bulunabilmek yolumuzu aydınlatacaktır.

Uzmanlık alanımızın gelişebilmesi için sayfamızı takip eden herkes bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Fikirlerini ve yorumlarını aktarabilir.

Kulaktan kulağa aktarılan duyumlardan, kopyala yapıştır şeklinde türetilen içeriklerden, kaynağı belirsiz bilgi kirliliğinden arınmak için uzmana danışmak , araştırmak ve sorgulamak en faydalısıdır.

Günümüzde bilgiye ulaşmak ne kadar kolaysa…güvenilirliğinden emin olmak o kadar zorlaşmıştır…

İşte tam bu noktada Eczacılar olarak mesleki sorumluluk bilinci ile en nitelikli bilgiyi sunabilmek hedefiyle her zaman olduğu gibi halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Her zaman vurguladığımız üzere sağlığınız için “Eczacınıza Danışın”