Spor Eczacılığı Organizasyonu Nedir?

  • 0

Spor Eczacılığı Organizasyonu Nedir?

Etiketler: 

 

Spor Eczacılığı Organizasyonu,

Sağlık uzmanlarının ve profesyonel sağlık danışmanlarının bir araya gelerek oluşturacakları bir platformdur. Eczacılık mesleği için yeni bir uzmanlık dalı olabilecek, Spor Eczacılığı bilim dalının gelişimi ve yaygınlaşmasına odaklanır.

Bu platform , Spor Eczacılığı alanına katkı sağlayabilecek uygulamaları,eğitimleri,sunumları, kongreleri, sportif faaliyetleri ve bu alandaki diğer güncel bilgileri paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır.

Aynı zamanda bu platform, mesleğine değer veren ve gelişimine katkı sağlamak isteyen bütün Eczacı meslektaşların bilgi ve birikimlerini aktarabilecekleri, bilimsel ve akademik kaynaklara dayalı, güvenilir içeriklerini sunabilecekleri ortak çalışma alanı olarak planlanmıştır.

Bu amaç doğrultusunda eczacılık mesleklerinin yanında, yaşamlarında sporu da her zaman öncelikli olarak devam ettiren Sporcu Eczacılarımız tarafından sunulacak olan teorik ve pratik bilgiler eminiz ki halkımız açısından da çok faydalı olacaktır.
Elbette ki Spor Eczacılığı diğer pek çok uzmanlık alanı ile de etkileşim içerisinde olarak gelişmeye gayret edecektir.
Spor hekimleri, Fizik Tedavi Uzmanları, Ortopedistler, Spor Diş Hekimleri,Spor ve Egzersiz Psikologları,Biyoistatistik Uzmanları, Kondisyonerler,Spor Genetiği Uzmanları, Antrenörler ve diğer sağlık profesyonelleri ile bilgi paylaşımlarında bulunabilmek ve etkileşimde olabilmek, yolumuzu aydınlatacaktır.

Uzmanlık alanımızın gelişebilmesi için sayfamızı takip eden herkes bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Fikirlerini ve yorumlarını aktararak katkı sağlayabilir.

Kulaktan kulağa aktarılan duyumlardan, kopyala yapıştır şeklinde türetilen içeriklerden, kaynağı belirsiz bilgi kirliliğinden arınmak için uzmana danışmak , araştırmak ve sorgulamak en faydalısıdır.

Günümüzde bilgiye ulaşmak ne kadar kolaysa…güvenilirliğinden emin olmak o kadar zorlaşmıştır…

İşte tam bu noktada Eczacılar olarak mesleki sorumluluk bilinci ile en doğru bilgiyi en etkili şekilde sunabilmeyi öncelikli olarak hedefleriz.

Yurtdışında bile henüz çok yeni bir alan olan Spor Eczacılığı uzmanlık dalının, ülkemize özgü ve uygulanabilir yapıda olabilmesi için biz Eczacı meslektaşlar olarak kendimizi güncelleyerek çok daha donanımlı ve etkili hizmet parolasıyla sürekli araştırıyor ve geliştiriyoruz.

Toplumumuzun dinamik ve zinde yüzleri olan siz değerli sporcularımız için,biz Eczacılar her zaman olduğu gibi en güvenilir ve en kolay ulaşılabilir danışmanlarınızdan birisi olmaya devam edeceğiz.

Her zaman vurguladığımız üzere sağlığınız için “Eczacınıza Danışın”

 

 


Yorumlarınız icin

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

  • 48.154 tıklama
Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7 aboneye katılın


Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı Araştırma Geliştirme çalışmaları ve faaliyetleri 2015 yılından beri bu sayfa üzerinden paylaşılmaktadır.