Etiket arşivi: mücadele

  • 0

Doping Nedir?

Etiketler: 

Doping kelimesi ne anlama gelmektedir?

Devamını Oku

  • 0

Dopingle Mücadele İşlemleri Adil Olmalı

Etiketler: 

Sporda dopingle mücadele davalarına uygulanabilecek adil usule ilişkin Tavsiye, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 6. maddesinin temel güvencelerinin dopingle mücadele davalarına tam olarak uygulanmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Devamını Oku

  • 0

Geliştirilen yeni Test Kimyasalları ile Dopingle Mücadele Güçleniyor

Etiketler: 

Hindistan’da geliştirilen 6 yeni test kimyasalının doping testlerinde kullanılacak olması , doping testlerindeki hassasiyet oranını da yükseltecek.

Devamını Oku

  • 0

“Kusursuz Sorumluluk İlkesi”…Sporcular için vazgeçilmez öncelik

Etiketler: 

Herhangi Yasaklı bir Maddenin kendi vücuduna girmesini engellemek, her Sporcunun kendi sorumluluğundadır. Sporcular, kendilerinden alınan Örneklerde tespit edilen her türlü Yasaklı Maddeden veya onun Metabolitlerinden veya Belirteçlerinden sorumludur…

Devamını Oku

  • 0

2022 WADA Yasaklılar Listesi

Etiketler: 

Yasaklılar Listesi her yıl güncellenmektedir. Yasaklılar Listesi yayınlandığı yılın 1 Ocak  – 31 Aralık tarihleri arası geçerlidir. Güncel Yasaklılar Listesine ulaşmak için Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu resmi sayfasını inceleyebilirsiniz. https://www.tdmk.org.tr/yasaklilar-listesi/ * Türkiye Dopingle Mücadele Resmi Sayfasına yönlendirileceksiniz.

Devamını Oku

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

  • 48.154 tıklama

Bloğa e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 8 aboneye katılın

Güncel Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.

Önemli Bilgilendirme
Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı Araştırma Geliştirme çalışmaları ve faaliyetleri 2015 yılından beri sadece bu sayfa üzerinden paylaşılmaktadır.