Dopingle Mücadeleyi Kavrama Sertifikanızı aldınız mı?

 • 0

Dopingle Mücadeleyi Kavrama Sertifikanızı aldınız mı?

Etiketler: 

 

 

 

 

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) resmi internet adresinde profesyonel sporcular için pek çok önemli bilgilendirmeyle birlikte Dopingle Mücadeleyi Kavrama ve bilinçlendirme amacıyla e-eğitim uygulaması da bulunmaktadır.

Her koşulda ve her durumda “Temiz Spor” ilkesine bağlı kalabilmek, sporun eşit ve adil müsabaka ruhuna zarar vermeden spor yaşamına devam edebilmek için sporcularımızın mutlaka bilmesi ve takip etmesi gereken sorumlulukları vardır.

Özellikle yaptırımları son derece net ve ağır olan yasaklı madde ve yöntem kullanımına karşı bütün sorumluluğun sporcuların kendilerinde olduğunu da unutmadan bu sorumlulukların ve yaptırımların hatırlatıldığı ya da varsa eksikliklerin tamamlanmasının amaçlandığı e-eğitim uygulaması son derece anlaşılır ve önemlidir.

Profesyonel anlamda spor ile uğraşan, sporu bir kariyer olarak belirleyen bütün sporcuların mutlaka bilmeleri gereken konuları interaktif bir şekilde sunan bu eğitim portalına e-eğitim linkinden ulaşabilirsiniz.
Eğitim portalı;

 • Sporcular
 • Antrenörler
 • Doktorlar
 • Sağlık Görevlileri
 • Ebeveynler
 • Öğretim Üyeleri
 • Öğretmenler
 • Doping Kontrol Yetkilileri
 • Takım Sorumluları olmak üzere spor ile ilgili bütün bileşenleri yakından ilgilendiren en temel bilgileri içermektedir.

Doping ile mücadele, henüz erken dönemden itibaren başlaması gereken üst düzey bilgilendirme ve bilinçlendirme çabalarının bütünüdür. Süreklilik gerektirir. Her yıl güncellenen WADA – Dünya Dopingle Mücadele Ajansının listelerinin yakından takip edilmesi ve doğru analiz edilerek uygulanması gerekmektedir.
Üst düzey profesyonel sporcu yetiştirebilmek, ancak ebeveynler, antrenörler, eğitim görevlileri, sağlık uzmanlarıyla bir bütün halinde, iş birliği içerisinde devam ederek mümkün olabilmektedir. TDMK tarafından hazırlanan bu eğitim portalı, bu amaca hizmet eden faydalı bir başlangıçtır.

Eğitim süreci tamamlandığında ise Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü ve aynı zamanda WADA listelerinin güncel çevirilerini yapan en yetkili uzman Prof.Dr.Rüştü Güner tarafından  imzalanan çevrimiçi kurs eğitim sertifikanızı almaya hak kazanıyorsunuz.

Konuyla ilgisi olan herkesin bu eğitim sürecine dahil olmalarında kesinlikle fayda vardır.


Yorumlarınız icin

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

 • 48.154 tıklama
Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7 aboneye katılın


Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı Araştırma Geliştirme çalışmaları ve faaliyetleri 2015 yılından beri bu sayfa üzerinden paylaşılmaktadır.