Crossfit…Sınırları zorlamaya hazır mısınız?

  • 0

Crossfit…Sınırları zorlamaya hazır mısınız?

Etiketler: 

          


CrossFit Nedir?

Fonskiyonel hareketlerden oluşan, antrenmanları sürekli değişen, yüksek tempolu bir spor dalıdır.

Atletizm, jimnastik ve olimpik halter sporlarının birleşmesinden oluşur. İnsanların sahip olduğu kondisyon, dayanıklılık, güç, esneklik, çeviklik, kuvvet, hız, denge, koordinasyon, isabet gibi 10 temel özelliği aynı anda geliştirir.

Eşzamanlı Gelişim

İnsanların sahip olduğu

kondisyon,
dayanıklılık,
güç,
esneklik,
çeviklik,
kuvvet,
hız,
denge,
koordinasyon,
isabet gibi 10 temel özelliği aynı anda geliştirir.

Sportif Sağlık Güvenliği

Fitness makinelerinde yapılan rutin hareketlerin aksine, insan yapısının doğal hareketlerinden oluşan fonksiyonel hareketlerle yapıldığı için sakatlık riski azdır.

Dengeli Kas Gelişimi

Fitness programlarındaki İzole (tek kas çalıştıran) kas hareketleri yerine, ana kas gruplarını aynı anda çalıştıran hareketler yapılırak vücudunuz daha dengeli şekillenmesi sağlanır.

Kısa Süreli Yoğun Antrenmanlar

Rutin, sıkıcı ve uzun kardiyo antrenmanı yapmadan CrossFit’in yüksek yoğunluklu antrenmanı sayesinde kısa sürede ve sıkılmadan yağ yakar, kondisyon kazanır, aynı zamanda kas kütlesinde de artış sağlanır.

Zamana karşı yapıldığı için gelişiminizi görmenize ve kendinizi geliştirebilmenize yardımcı olur .

A.Şeref Gökalp- Botan Eczanesi/MERSİN

Genç bir Eczacı olarak ,mesleğini seven ve kendisini sürekli olarak geliştirmeye istekli yapısı sayesinde Sporcu Sağlığı konusunda faydalı olabilmek adına çabalamaktadır. Aynı zamanda profesyonel olarak Amerikan Futbolu oynamaktadır. Amerikan Futbolunun kondisyon güç ve dayanıklılık temellerine dayanan temposuna uyum sağlamak için düzenli olarak Crossfit sporunu yapmaktadır. Mesleki bilgileri ve sportif tecrübesini biraraya  getirerek Spor Eczacılığı hareketine destek vermektedir.Korumalı spor dallarının farklı versiyonları, tanımları ve ihtiyaçları ile ilgili yazılarına devam edecektir.


Yorumlarınız icin

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

  • 48.154 tıklama
Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7 aboneye katılın


Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı Araştırma Geliştirme çalışmaları ve faaliyetleri 2015 yılından beri bu sayfa üzerinden paylaşılmaktadır.