3.Uluslararası Mersin Maratonunda Spor Eczacılığı Sunumu

  • 0

3.Uluslararası Mersin Maratonunda Spor Eczacılığı Sunumu

Etiketler: 

 

1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında Mersin’de düzenlecek olan 3.Uluslarası Mersin Maratonu özverili ve özenli çalışmalar sonucunda, yerli ve yabancı pek çok sporcuyu bir araya getirmeye hazırlanıyor.

42 Km Maraton
15 Km Yarı Maraton
5 Km Halk Koşusu olmak üzere 3 ana kategoride gerçekleşecek etkinlik ve müsabakalar, maraton sporcularını ve koşmaya gönül vermiş pek çok vatandaşımızı bir araya getirecek.

2013 yılı Akdeniz Olimpiyatları için hazırlanan pek çok spor tesisinin son derece akılcı şekilde yönetilmesi ve şehir halkının hizmetine sistemli bir şekilde sunulabilmesi sonucunda özellikle son 4 yılda pek çok uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapan Mersin artık bir spor şehri olarak öne çıkmaya başlamıştır.

Sporu elbette bir bütün olarak ele almak gerekir. Bilimin spora eşlik ettiği bir dönemde , sporcunun sağlıklı olma halinin devamlılığı en önemli konu başlıklarındandır.  Her kademeden, her yaştan ve her kategoriden sporcu için ortak ihtiyaç sağlıklı bir şekilde sportif faaliyetlerine devam edebilmek için ihtiyaç duydukları konularda temel danışmanlık hizmetini alabilmektir.

Bu temel ihtiyaçlar, sporda ilaç kullanımı, besin destek ürünleri, yasaklı maddeler ve yöntemlerden uzak durma konusu, tedavi edici ilaç kullanım istisnaları hakkında bilgi aktarımı, performans arttırıcı ürünler ve yöntemler gibi daha ileri seviyedeki beklentileri karşılamak amacıyla oluşmuştur.

Biz Eczacılar olarak , yetki sınırlarımız çerçevesinde, ara güncellemeleri de yakından takip ederek, doğrudan iletişim ve bilgilendirme becerilerimiz desteği ile  bu beklentileri karşılayabiliriz. Günlük yaşam pratiğinde en kolay ulaşılabilir sağlık merkezleri olan Eczanelerimiz, sporcu sağlığı konusunda da donanamlı ve yeterli olabilmelidir.

Bu ve benzeri konular hakkında özet bir değerlendirme yapabilmek ve halk sağlığı adına bir farkındalık yaratabilmek amacıyla Uzm.Ecz.Somer Helvacı 1 Aralık Cuma günü Spor Eczacılığı konusunda bir sunum yapacaktır.

Detayları www.mersinmaraton.org sayfasında da takip edebilirsiniz.

 


Yorumlarınız icin

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

  • 48.154 tıklama
Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7 aboneye katılın


Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı Araştırma Geliştirme çalışmaları ve faaliyetleri 2015 yılından beri bu sayfa üzerinden paylaşılmaktadır.