Yıldızlar geçidi Londra 2017’nin istenmeyen “YILDIZI”

  • 0

Yıldızlar geçidi Londra 2017’nin istenmeyen “YILDIZI”

Etiketler: 

4 Ağustos ve 13 Ağustos tarihleri arasında Londra’da düzenlene Dünya Atletizm Şmapiyonası ardından tarihe not düşecek pek çok olay yaşandı.

38 ülkenin katıldığı şampiyonada A.B.D. toplamda 30 madalya ile birinciliği elde ederken , Türkiye 1 altın ve 1 gümüş madalya ile 12.sırada şampiyonayı tamamladı.
Genel tablo açısından, ülkemiz adına ilerisi için umut verici bir dönemin habercisi olacağa benziyor

Ülkemiz adına yarışan Azeri atlet Ramil Guliyev’in 200 metrede, pek çok favori atleti geride bırakarak altın madalyaya ulaşması, umarız ki Türk Atletizm’i adına temiz bir başlangıç olur ve kalıcı başarıların sembolü haline gelir.

Aynı şekilde 400 metre engelli yarışlarında, ülkemiz adına yarışan, Küba asıllı atlet Yasmani Copello Escobar‘ın kazandığı gümüş madalya, ülkemiz atletleri için olumlu birer örnek olmalı ve dünya arenasında ülkemiz sporcularının da her zaman için şansları olduğunun mesajları iyi algılanmalıdır.

Ülke sporu adına rol model olabilecek bu tarz sporcuların yaşam biçimleri,antrenman ve beslenme programları, ekip halinde hangi süreçlerden geçerek yarışmalara hazırlandıkları ve böylesi büyük başarıları elde etmek için ne gibi bir psikolojik hazırlık dönemlerinden geçtikleri çok iyi analiz edilmelidir. Ancak bu sayede kalıcı başarılara imza atabilmek söz konusu olabilir.

Londra 2017’nin beklenmedik “Yıldız”ı

Hiç şüphesiz Dünya Atletizm Şampiyonasına damgasını vuran en önemli olayların başında yaşanan “Norovirus” salgın skandalıydı. Özellikle atletlerin kalmış oldukları otel kaynaklı olarak şiddetli bir viral enfeksiyon pek çok sporcunun yarışmasına engel olabilecek boyuttaydı.

Yakın zamanda bu kadar “meşhur” olmayan bu viral enfeksiyon türü şampiyona sayesinde biranda dünya gündemini tedirgin edici seviyede meşgul etmiştir.

Aylardır hazırlandıklara yarışlara saatler kala Norovirus tarafından enfekte olan atletlerin, yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle yarışlara katılamamaları ev sahibi ülke adına skandal olarak değerlendirildi.

Acaba bu viral enfeksiyonların sebebi neydi?

Norovirüs hakkında geniş bir inceleme yazısı derleyerek konu hakkında kapsamlı bir bilgilendirmeyi paylaşmak istedik.

 

 


Yorumlarınız icin

Detaylı Arama İçin

Blog İstatistikleri

  • 48.154 tıklama
Temmuz 2022
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 7 aboneye katılın